Co czwarty Polak posiada smartfon (dane GUS), a ponad 50 proc. z nich wykorzystuje aplikacje mobilne (dane TNS Polska). Trend ten potwierdzają badania Interactive Intelligence. Okazuje się, że z technologii mobilnych związanych z obsługą klienta już teraz korzysta 26 proc. respondentów, czyli o 6 proc. więcej niż w 2013 roku i o 2 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Co najważniejsze z punktu omawianego zagadnienia, aż 45 proc. biorących udział w badaniu deklarowało, że korzystaliby z aplikacji mobilnych w komunikacji z firmą, o ile takie narzędzia byłyby dostępne.

Skąd wynika aż taka popularność aplikacji mobilnych? Chyba głównie z wygody, jakie oferują tego typu rozwiązania. Jeżeli klient widzi, że aplikacja to wartość dodana, bo np. umożliwia składanie reklamacji bez wychodzenia z domu, uzyskiwanie informacji o statusie sprawy czy szybki dostęp do oferty i promocji cenowych, nie ma potrzeby nakłaniania i przekonywania go, by ją pobrał i zainstalował na swoim urządzeniu mobilnym.

Dowiedz się więcej o aplikacjach mobilnych na biznesu. Poznaj e-Quality lub nawiąż kontakt bezpośredni: +48 725 700 400 lub +48 507 613 976.